تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به این لحظه می باشد

دسته ها :‌ سبک زندگی , سفر و گردشگری

۷ نکته عجیب درباره کشور هلند

قصد داریم شما را با ۷ نکته خاص و جالب درباره کشور هلند آشنا کنیم که باعث می‌شود این کشور متمایز با سایر کشورها باشد.

کشور هلند همواره به دلیل پروژه‌های بلندپروازانه و جاه‌طلبانه خود تعجب و حیرت مردم سراسر جهان را برانگیخته است. این کشور هم اکنون هفت پروژه را دنبال می‌کند. در این گزارش با آنها آشنا خواهید شد.

هلند تنها کشوری که حیوانات ولگرد ندارد.

به تازگی کشور هلند رسما اعلام کرد، در این کشور سگ یا گربه ولگرد در خیابان‌هایش وجود ندارد. دولت هلند جمع‌آوری حیوانات را به گونه‌ای مدیریت کرد که هیچ گونه آسیبی به حیوانات نرسید. مشخصا در راستای اطمینان از رعایت حقوق سگ‌ها، مسئولین زیربط در کشور هلند، قوانین سفت و سختی را علیه تجاوز به حقوق حیوانات وضع کرده‌اند. هلندی‌ها به کارگیری حیوانات در سیرک‌ها را ممنوع اعلام کرده‌اند؛ بر پایه این قانون، سلامتی حیوانات از سرگرمی مردم مهم‌تر است.

نخستین خط  تولید دوچرخه‌های خورشیدی در هلند افتتاح شد.

این پروژه Slaroad نام دارد و نتیجه همکاری دولت، بخش خصوصی و مراکز آکادمیک کشور هلند است. بخش اول مسیر در سال ۲۰۱۵ میلادی افتتاح شد. طول آن فقط ۱۰۰ متر است؛ و آغازی برای دستیابی به موفقیت‌های بزرگ در پروژه‌های ساخت جاده در آینده است. ایده اصلی پروژه این است که انرژی خورشیدی که از جاده‌ها حاصل می‌شود، برای روشن کردن خیابان‌ها و شارژ وسایل نقلیه الکتریکی استفاده شود.

نقاط شارژ خودروهای برقی در فاصله ۵۰ متری از هم وجود دارد.

یکی از نقاط قوت هلند، سیستم حمل و نقل پایدار آن است. به همین دلیل، در تلاش برای متوقف کردن استفاده از وسایل نقلیه گازسوز هستند. بسیاری از نقاط شارژ برای شهروندانی باز شده که ماشین‌های برقی سوار می‌شوند.

این شهر ماشین ندارد.

شهر هوتن هلند، یکی از امن‌ترین مناطق جهان است. در آغاز سال ۱۹۸۰ میلادی، چهار هزار شهروند این شهر کوچک تصمیم گرفتند تا یکدیگر را به دوچرخه‌سواری به جای سوار شدن به ماشین تشویق کنند. کم کم همه شهروندان به دوچرخه سوار شدن عادت کردند و این مکان به شهر دوچرخه‌ها تبدیل شد.

مقامات هلند، خواستار ممنوعیت استفاده از اتومبیل‌های بنزینی هستند.

بنزین و اتومبیل‌های دیزلی، تنها تا پایان سال ۲۰۲۵ در هلند خواهند بود و نه بیشتر. علاوه بر این، صاحبان خودروهای با سوخت‌های جایگزین از پرداخت مالیات وسایل نقلیه موتوری خصوصی معاف هستند. در نتیجه، اتومبیل‌های سازگار با طبیعت نیز در هلند ۱۵ هزار یورو ارزان‌تر شده‌اند.

در هلند زندان‌ها بسته شدند.

از مدت‌ها پیش کشور هلند شروع به اقداماتی جدی به منظور کاهش جرم و جنایت کرد. نتایج آنها موفقیت‌آمیز بود. به علت کمبود زندانیان از سال ۲۰۰۹ میلادی تاکنون، ۱۹ زندان در هلند بسته شد. بنا بر گزارش‌های اخیر، میزان متوسط زندانی‌های هلند ۱۶۳ از هر صدهزار تن است.

 گذرگاه‌هایی برای  عبور حیوانات جنگل ساخت شد.

یکی دیگر از اقدامات در این کشور، ساخت گذرگاه‌هایی برای حیوانات جنگل است. حیوانات از طریق این گذرگاه‌ها به راحتی از یک نقطه جنگل به نقطه دیگر آن نقل مکان می‌کنند.

0 دیدگاه 372 بازدید 3
آیا شما هم به نویسندگی علاقه دارید؟

دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهی ثبت نشده است.